panel

fsNetwork

۰۲۱-۸۸۸۹۴۹۳۶
دفتر فروش
 • Phone: ۰۲۱-۸۸۸۹۴۹۳۶
 • Email: sales@digiseo.ir
دفتر فنی
 • Phone: ۰۲۱-۶۶۳۷۸۸۵۸
 • Email: technical@digiseo.ir
QR Code دیجی سئو

 • عنوان:
  پیام:

container

content

 • با 7 قدم، بک لینک‌های حرفه ای ایجاد کنید!
  با 7 قدم، بک لینک‌های حرفه ای ایجاد کنید!

  همانطور که میدانید این بک‌ لینک‌ها هستند که دنیای وب و فضای مجازی را کنترل میکنند و از این نظر یکی از مهمترین چیزها برای هر وب‌مستری محسوب میشوند. با ظهور گوگل، SEO (بهینه سازی سایت) نیز تحت تاثیر قرار گرفت و دچار تحول شد. از آن روز بود که "بک لینک‌"ها به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در دنیای SEO مورد توجه قرار گرفتند. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم درباره ی 7 راهی صحبت کنیم که ما را در ایجاد بک لینک‌هایی خوب و موثر کمک میکنند. پس تا پایان، همراه ما باشید!

  قدم اول:

  با متنی که مینویسید، تبلیغ کنید!

  اگر چه مدت زمان زیادی است که تبلیغ بر پایه‌ی متن، یکی از بهترین وموثرترین راه‌های ایجاد یک بک لینک حرفه ای محسوب میشود، اما در همین رابطه نیز نکاتی وجود دارند که باید مدنظر قرار داد.

  در ابتدا باید دانست که این روش به خوبی و کارآمدی وبلاگ نویسی بصورت میهمان (روشی که در ادامه راجع به آن صحبت میکنیم) نیست! با این حال برای موفقیت در آن، باید توجه کنید متنی که مینویسید، فقط در وبسایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط گذاشته شود. برای مثال اگر شما صاحب یک کمپانی SEO هستید، فقط مجازید در جاهایی متن یا مقاله بگذارید که در رابطه با بهینه سازی وبسایت‌ها و فضای وب فعالیت میکنند.

  نکته ی دیگری که باید به آن توجه کرد این است که شما باید نهایت استفاده از انکر تکست‌ها (واژه‌هایی که قابلیت کلیک کردن دارند) و واژه های کلیدی را بکنید! در غیر این صورت متن و لینکی که میدهید فاقد ارزش خواهد بود.

  یکی از دیگر از موارد مهم، توجه به وبسایتی ست که قرار است متن خود را در آن ثبت کنید. در نظر داشته باشید وبسایتی که انتخاب میکنید علاوه بر کیفیت عالی و معتبر بودن، در موتورهای جستجو نیز رنک و رتبه ی خوبی داشته باشد. علاوه بر این بایستی به dofollow بودن لینک‌هایی که میگذارید هم توجه کنید ، چرا که بسیاری از موتورهای جستجو همانند گوگل، لینک‌های nofollow را نادیده گرفته و حساب نمیکنند.

  لینک های dofollow به لینکهایی گفته میشود که موتورهای جستجو هنگام برخورد به آنها به کراول (Crawl) کردن لینک مورد نظر می پردازند.

  لینکهای nofollow نیز لینکهایی هستند که موتورهای جستجو چندان توجهی به آنها ندارند و در حین جستجو، آنها را حساب نمیکنند.

  قدم دوم:

  از عضویت خود در شبکه های اجتماعی، نهایت استفاده را ببرید!

  این راه، یکی از کارآمدترین و صدالبته کم استفاده ترین روش‌هایی ست که میتوانید برای ایجاد یک بک لینک خوب، از آن بهره ببرید. بسیاری از این سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، دارای پیج رنک بالایی هستند که همین مزیت به نوبه‌ی خود اثر مستقیمی روی پیج رنک اکانت و پروفایل شما نیز خواهد داشت. اگرچه بعضی از این شبکه‌ها اعضا و دنبال کننده‌های کمی دارند، اما در مقابل، شبکه‌های اجتماعی با فالوئرهای بسیار و میلیونی نیز کم نیستند.

  مثلا آخرین باری که من ، پروفایل توئیتر خودم را چک کردم، داری پیج رنک 5 بود! و این بدین معناست که شما میتوانید با استفاده از همین قضیه تعداد زیادی بک لینک حرفه ای ایجاد کنید. تعداد زیادی از این شبکه های اجتماعی، این اجازه را به شما میدهند که در قسمت بیوگرافی، لینک‌هایی به وبسایت یا وبلاگ خود نیز بدهید. این قابلیت را دست کم نگیرید و نهایت استفاده را از آن ببرید!

  قدم سوم:

  از سایت‌های خبریِ مرجع غافل نشوید!

  یکی دیگر از موثرترین راه های ایجاد بک لینک‌ها، استفاده از سایت‌های خبری اصلی و مرجع ا ست که اگر به درستی انجام شود، تاثیر زیادی در کار شما خواهد داشت. شیوه ی کار این دسته از وبسایت‌ها به این شکل است که آنها محتوا و مطالب زیادی را برای پخش و انتشار در سایر وبسایت‌های خبری کوچکتر و زیرشاخه‌ی خود  تامین میکنند که این به معنای فرصت بهتری برای بیشتر دیده شدن شما و در نتیجه فضای وسیعتری برای بک لینک‌های شماست.

  نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که برای استفاده از این روش، حتما دقت کنید که عناوین انتخابی شما به حد کافی جذاب وتحریک کننده باشند تا افراد بیشتری جذب آن بشوند. علاوه بر این حتما به یاد داشته باشید، لینک خود را در اواسط متن هم بگنجانید. چون ممکن است بسیاری از افراد متن شما را برداشته و کپی کنند و برای اینکه نشان ندهند متن متعلق به خودشان نیست هیچ گونه لینکی به وبسایت شما ندهند. اما با این روش، میتوان تا حدودی با این مشکل مقابله کرد. 

  قدم چهارم:

  تبادل لینک داشته باشید!

  اگرچه این راه، یکی از قدیمی ترین روش‌هاست، اما هنوز هم  که هنوز است اثر خود را دارد. به یاد دارم آن اوایل که کار در دنیای وب را تازه شروع کردم، برای افزایش رنکینگ بعضی از واژهای کلیدی و keywordها، از همین روش "تبادل لینک" استفاده میکردم. 

  اگر تصمیم بر استفاده از این روش دارید، باید توجه داشته باشید که داشتن یک وبسایت جداگانه غیر از وبسایت کنونی، جهت ثبت لینک‌های طرف مقابل، امری بسیار ضروری ست. چرا که با این کار، امنیت وبسایت اصلی خود را زیاد کرده و از جریمه شدن توسط موتورهای جستجو (بعلت استفاده‌ی زیاد از لینک‌ها) جلوگیری میکنید.

  قدم پنجم:

  از وبسایت‌های منتشر کننده‌ی اسناد و اطلاعات استفاده کنید!

  یکی دیگر از راه های فوق العاده موثر، ثبت کردن مقالات،مطالب و کتاب‌های الکترونیکی خود در وبسایت‌‌ها و پایگاه‌های انتشار اسناد و مطالب است.

  شما میتوانید این کار را با جمع کردن پست‌ها و مطالب سایت خود و تبدیل آنها به یک فایل pdf انجام دهید. سپس آن را در یکی از این وبسایت‌ها آپلود کرده و در کنار آن، بک لینکی هم به وبسایت خودتان بدهید.

  بسیاری ازافراد از انجام این روش ترسیده و خودداری میکنند، اما مطمئن باشید برخلاف تصور آنها، این راه، بک لینک‌های بسیار خوبی به شما میدهد. چون اغلب این سایت‌های انتشار اسناد، توسط گوگل و همچنین سایر موتورهای جستجو رتبه دهی و اعتبار سنجی شده و لینک‌هایی که در اغلب آنها وجود دارد نیز، dofollow میشوند.

  قدم ششم:

  در سایر وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها، بصورت میهمان فعالیت کنید و پست بگذارید!

  این راه نیز یکی دیگر از مهمترین روش‌هایی ست که میتوانید جهت ایجاد بک لینک‌های "یک طرفه" به وبسایت خود، استفاده کنید. در این روش برخلاف روش تبلیغ با استفاده از متن (روش اول)، میتوانید بک لینک‌های مطمئن‌تر و با کیفیت تری ایجاد کنید، چرا که وبسایت‌ها و وبلاگ‌هایی که شما بصورت میهمان در آنها پست میگذارید، بصورت چندین باره توسط گوگل اعتبارسنجی میشوند و بنابراین هیچکس حق گذاشتن پست‌های تکراری و اسپم را ندارد.

  وبلاگ‌ها و وبسایت‌های زیادی وجود دارند که دارای پیج رنک بالایی هستند و متن ومقاله‌ی شما میتواند برای مدتی در صفحه‌ی اول آنها باقی بماند. در این صورت با گذاشتن یک پست و متن عالی، اعتبار خودتان را بالا برده و در نتیجه افراد بیشتری را به وبسایت خود هدایت میکنید.

  قدم هفتم:

  درست و بجا کامنت بنویسید!

  اظهار نظرهای زیادی مبنی براین وجود دارد که گذاشتن کامنت و نظردر وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها، نمیتواند در ایجاد بک لینک‌ها موثر باشد. اما ما به شما قول میدهیم که این روش تست شده و واقعا اثرگذار است!

  اگرچه اسپم کردن افرادی که در کامنت‌ها و نظراتشان فقط بک لینک میدهند را پیشنهاد نمیکنیم، با این حال شما هنوز هم میتوانید از این روش به نفع خود استفاده کنید! تنها به این شرط که سعی کنید کامنت‌های باارزشی بگذارید. 

  نکته‌ی مهمی که باید بدانید این است که بعضی از این کامنت‌ها هیچ تاثیری در ایجاد بک لینک‌ها ندارند و این شامل آن دسته از نظراتی میشود که در وبسایت‌ها و وبلاگ‌های nofollow گذاشته میشوند. در مقابل، وبسایت‌ها و کامنت‌های dofollow هستند که بهترین اثر را دارند و کافی است لیستی از آنها را تهیه کنید تا در مواقع نیاز از این راه استفاده کرده و حداکثر بهره را ببرید.

  سخن آخر:

  در پایان ذکر این نکته اساسی است که تمامی لینک‌ها از اعتبار و ارزش یکسانی برخوردار نیستند. بنابراین با ایجاد بک لینک‌های باکیفیت و حرفه ای تر میتوانید اثر بهتری بر SEO بگذارید که این، خود به معنای افزایش ترافیک و بازدید از وبسایت شماست. با انجام تمامی موارد و پیشنهادات بالا، هم نتایج بهتری خواهید گرفت و هم مشاهده خواهید کرد که چگونه رنکینگ شما در موتورهای جستجو، به طرز شگفت آوری بالا خواهد رفت. موفق باشید!


  فایل

  اسپانسر این مقاله شوید:


leftBox